Виставка імені Орини Родіонівни

Готовимся к выставкеМені останнім часом не щастить. То дізнаюся про яку-небудь цікаву справу, коли вона вже закінчилася, то прилітаю в останню мить перед закриттям. Але на цю виставку я прилетів вчасно! І навіть щось встиг зняти, хоча тут все постійно рухалося, бігало, співало, веселилось і змінювалося. А репортаж зробити не встиг, бо почалися свята, потім – інші свята, автобуси з екскурсією, трамваї з музикою…

Усе тут постійно рухалося, бігало, співало і змінювалось...

А сьогодні я згадав, що вже 22 січня, а виставка «Початок Світу» закінчується 28-го! І зрозумів – зараз або ніколи. Тому що мені дуже хочеться, щоб ті, хто ще не сходили на цю незвичайну виставку – обов’язково потрапили б туди! Дитячі роботи, які там виставлені, так прекрасні, що в них важко повірити. Подивіться – переконайтеся самі!

Выставка

Ось почитайте, як про це розповідає моя доросла подруга, Уляна Дикань:

­– Cпочатку в загальному інофрмаціонному полі з’явилися малюнки. Вони були виконані просто, але складно. Наприклад, будиночок з трубою був простої

Автор «Будиночка» і багатьох інших робіт Мирон Волокітін.

геометричної форми, що стоїть анфас, з одним вікном, одними дверима і димом з труби. Але він стояв на такій багатошаровій підкладці – тло, на якому стояв будиночок, був глибокою землею до неба і глибоким небом – від  горизонту. Ця глибина була мальовничою. Коли я побачила вік автора – 4,5 роки – я не повірила!

Домик

«Будиночок». Мирон Волокітін, 4,5 роки.

З цього моменту я – зацікавлена – стежила за польотом цієї студії, яка носить ім’я няні Пушкіна – Орини Родіонівни – і перебуває в одному з підвалів Пушкінського в’їзду – місця традиційного розташування робочих майстерень харківських художників. За польотом я стежила через віртуальну щілину – фейсбук, де студія публікувала свої роботи.

Рафаэль пьет чай.

«Рафаель п`э чай». Ваня Волокітін, 8 років.

Там з’явилися спочатку живописні джунглі з характерними мешканцями – жирафом, левом, трепетною ланню і биком, потім – море, намальоване на батику з приклеєними до нього паперовими рибами – таких же 4-5-річних авторів. А потім кілька робіт в стилі середньовічних портретистів – «Рафаель п’є чай» і «Дівчинка з кішкою» – кисті 7-8-літніх творців.

 

 

"Дівчина з кошкою", Ніка Маліновська, 7,5 років.

Роботи були хороші, автори – занадто юні для таких робіт, все це інтригувало.

Девочка с куклой и шариками

«Дівчинка з куклою і кульками»

Выставка «Начало Света»

Коли з’явилося оголошення про виставку робіт за період (страшно сказати) піврічної історії студії, не піти не було ніякої можливості. Назва виставки «Початок світла», думаю, пов’язаний з тим, що готувалася вона під час «кінця світу», який ніби підступив, але так і не наступив – 21 грудня. Виставка відкрилася 29-го.

Ульянка с Арсением

І ось ми прийшли.

Атмосферу, в яку ми потрапили, так просто не описати.

Всі діти-студійці були в костюмах. Хто зебра, хто дракон, хто лисиця, хто принцеса. Діти були яскраві, як риби, і бігали серед дорослих, як звірі в джунглях, не відрізняючи людей від дерев.

Взагалі було багато відвідувачів з дітьми – навіть зовсім маленькими, на ручках і в кенгурушці.

Спеціально для спілкування з дітьми по залу ходили дві різнокольорові Коломбіни з дресированими руками – в однієї була рука-мавпа, а в іншої – рука-пудель, пристебнутий на повідець, щоб можна було з ним гуляти. Коломбіни пригощали дітей пряниковими фігурками – жар-птицями і петрушками; фігурки були на мотузочках, їсти їх через красу було неможливо, напевно тому вони раз у раз виявлялися на вухах у гостей виставки. У вигляді сережок.

Багато дорослих теж були в костюмах. По залу ходили жінка-арлекін з чоловіком-хвостатим левом, була пара: декадентка і невідомий солдат.

Після відкриття виставки яскрава особистість сучасного харківського графіті – Роман Мінін в червоному перуці став створювати за допомогою гітари фонову музику, а гості почали спілкуватися і пригощатися: дорослі – вином, діти – соком. І цукерками.

На гитаре играет художник Роман Минин - один из тех художников, которые расписали Пушкиными и Гоголями весь центр города.

Окремо варто сказати, що відбувається виставка на території Інтернешнл Хауса – відомої школи іноземних мов, що на вул. маршала Бажанова, 7. Там трохи раніше була виставка групи художників під назвою «1», яку курирував викладач майстерні «Пушкінський в’їзд» — Микола Коломієць. У послідовності виставок читається спадкоємність поколінь художників.

Художник і керівник студії Микола Коломієць.

Наступним номером концертної програми був виступ харківського гурту Вулиця Курзу – людей з картонними шкварками. Що таке «картонні шкварки» – толком не знаю, але барабанщик, наприклад, грав на тумбі, на якій сидів. Музика була така, що не танцювати під неї було складно – діти бігали, дорослі танцювали, разом вони водили хороводи і тривало все це досить довго – номерів десять.

Вся ця метушня відволікала від картин, але все ж вдалося обійти зал і – побачити.

Музыканти з групи "Вулиця Курзу".

Нарешті музиканти віддали дітям мікрофон!

 

Дітям теж дуже хотілося прорватися до мікрофона, і нарешті їм це вдалося. Одна з юних художниць так добре читала вірш Бориса Пастернака “Різдіяна зірка”, що якби я був не Планерятком, а якась тіточка, обов’язково розплакався б.

Картини юних художників

Крім названих будинку, джунглів, рибок, Рафаеля і Дівчини, мене особливо вразив «Лев, який з’їв слона і йому соромно». Чорний лев, із спотвореним в гіркоті обличчям, весь згорбився, присів і уткнувся в кут носом.

Там було багато автопортретів і портретів людей, наприклад, «Мама в дитинстві», і звірів. Багато  картин були підписані поясненнями.

«Червоний звір», Міша Павлов, 4,5 років. Підпис під картиною: По чудний стежці бродить дивний звір, іскриться яхонтом, червоним золотом. Він іде до води, не залишить сліди, під ним земля чорна!

Педагоги студії ймовірно знають якийсь секрет спілкування з учнями, завдяки якому роботи дітей виходять такі – емоційні і по-справжньому мальовничі.

 

 

 

 

 

 

 

 

Микола Коломієць говорить: «Ми намагаємося ставитися до дітей, як до справжніх художників і вчити їх працювати, як працюють художники».

Може, тому на виставці не було нудно дорослим, багато з яких теж мають відношення до мистецтва.

Дорослі теж не сумували.

Дуже хочеться, щоб студія продовжувала свою роботу, завдяки якій з’являються ось такі свята та відкриття.

День Рождения

З Днем Народження!

Я теж приєднуюсь до всіх побажань Уляни. Тим більше, що зовсім недавно студія «Пушкінський в’їзд» відзначала свій перший День Народження! Вітаю! Тому що краще привітати пізно, ніж ніколи.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <img src="" alt="" class="">

http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_bye.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_good.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_negative.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_scratch.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wacko.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yahoo.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cool.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_heart.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_rose.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_smile.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_whistle3.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_yes.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_cry.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_mail.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_sad.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_unsure.gif 
http://kids.sch.in.ua/wp-content/plugins/wp-monalisa/icons/wpml_wink.gif